Letné obedy do práce: Recepty, ktoré vás osviežia počas teplých dní

Letné dni v práci môžu byť náročné, kvôli neustále sa zvyšujúcim teplotám. Ak máte chuť na ľahšie a sviežejšie jedlá, ktoré vás primerane zasýtia bez zbytočnej ťažoby na žalúdku, ste na správnom mieste. Pripravili sme pre vás päť inšpirujúcich jedál na obedy do práce, ktoré sú ideálne na poludňajšiu pauzu. Sú nielen chutné a zdravé, ale aj jednoduché na prípravu a skvelo sa hodia na prenos v obedároch.

Letné obedy do práce: Inšpirácie na každý váš pracovný deň

1. Šťavnaté kuracie steaky so syrovou omáčkou

Kuracie steaky predstavujú skvelú voľbu na obed, pretože chutia ľahko a majú množstvo bielkovín, čo vám dodá energiu na celé popoludnie. V kombinácii so syrovou omáčkou získate jedlo, ktoré je nielen chutné, ale aj dostatočne sýte. Syrová omáčka dodá steakom krémovú vláčnosť a bohatú chuť, ktorá vás poteší pri každom súste. Toto jedlo môžete podávať s čerstvým šalátom alebo pečenými zemiakmi, čo mu dodá sviežosť a výživovú vyváženosť. Navyše, príprava receptu je rýchla a jednoduchá, takže si ho môžete pripraviť večer a na druhý deň len zobrať so sebou. Celý FOTORECEPT na kuracie steaky so syrovou omáčkou nájdete TU.

Kuracie steaky so syrovou omáčkou
Foto: Gurman

2. Studený cestovinový šalát

Cestovinový šalát je klasikou letných obedov, a to právom. Studené cestoviny sú napríklad v kombinácii so zeleninou, olivami, syrom a ľahkou zálievkou nielen nesmierne chutné, ale aj osviežujúce. Výhodou je, že si cestovinový šalát môžete pripraviť dopredu a v chladničke vám vydrží aj niekoľko dní. Stačí si ho potom iba preložiť do obedára a vziať so sebou do práce. Tento šalát nielen, že nezaťaží žalúdok, ale obsahuje aj množstvo vitamínov a minerálov, ktoré v lete obzvlášť potrebujeme. Celý FOTORECEPT na studený cestovinový šalát nájdete TU.

Studený cestovinový šalát
Foto: Gurman

3. Farmárske pečené zemiaky

Pečené zemiaky budú ideálnou voľbou pre tých, ktorí majú radi jednoduché, no výživné jedlá. Farmárske pečené zemiaky vynikajú svojou chrumkavou kôrkou a mäkkou, šťavnatou vnútornou časťou. Pridajte k nim čerstvú zeleninu, kúsok syra alebo kyslú smotanu a máte lahodný obed, ktorý vám dodá energiu a nasýti vás na dlhší čas. Sú ideálne na prenášanie, pretože ich stačí iba zohriať v mikrovlnke, ak máte tú možnosť alebo ich môžete zjesť aj studené, keďže si zachovávajú svoju skvelú chuť. Celý FOTORECEPT na farmárske pečené zemiaky nájdete TU.

Francúzske pečené zemiaky
Foto: Gurman

4. Svieži šalát s kuracím mäsom a avokádom

Svieži šalát s kuracím mäsom a avokádom je skutočným pokladom medzi letnými obedmi. Kombinácia šťavnatého kuracieho mäsa a krémového avokáda robí tento šalát nielen lahodným, ale aj výživným. Avokádo má množstvo zdravých tukov, ktoré vám dodajú energiu a zároveň vás nasýtia. Kuracie mäso zabezpečí potrebné bielkoviny a rôznorodá zelenina prinesie do šalátu farbu a čerstvosť. Tento šalát je ideálny na horúce letné dni, keď potrebujete niečo ľahké, no zároveň výživné. Celý FOTORECEPT na kurací šalát objavíte TU.

Svieži šalát s kuracím mäsom a avokádom
Foto: Gurman

5. Cestoviny s paradajkami a mozzarellou

Cestoviny s paradajkami a mozzarellou sú jedlom, ktoré evokuje letnú pohodu a taliansku kuchyňu. Paradajky dodávajú cestovinám osviežujúcu chuť, zatiaľ čo mozzarella pridáva jemnú a krémovú konzistenciu. Tento jednoduchý, no chutný recept je perfektný na prenos a môžete ho podávať teplý aj studený. Jeho príprava je rýchla, čo je ideálne pre tých, ktorí nemajú veľa času na varenie. V kombinácii s čerstvými bylinkami ako je bazalka, získate jedlo, ktoré je nielen lahodné, ale aj voňavé a vizuálne príťažlivé. Objavte celý FOTORECEPT na cestoviny s paradajkami a mozzarellou TU.

Cestoviny s paradajkami a mozzarellou
Foto: Gurman

Mohlo by vás zaujímať: Čo na obed cez týždeň? Výber rýchlych receptov na každý deň

Letné obedy do práce by mali byť ľahké, osviežujúce a výživné, aby vás nielen zasýtili, ale aj dodali energiu do popoludnia. Stavte na šťavnaté kuracie steaky, studený cestovinový šalát, farmárske pečené zemiaky, svieži šalát s kuracím mäsom a avokádom alebo cestoviny s paradajkami a mozzarellou a určite nebudete sklamaní. Radi si na obed pochutnáte aj na výbornej polievke? Potom rozhodne vyskúšajte našu hráškovú polievku s opečenou bagetkou.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ