už 3274 receptov

Pridaj recept

Hanácke koláče 2.

Zaradené v kategórii:
Koláče, zákusky a koláčiky z kysnutého cesta

Ingrediencie:

750 g polohrubej múky, 4 dl vlažného mlieka, 2 kocky cukru, 40 g droždia, 180 g masla, 100 g práškového cukru, 3-4 žĺtky, vanilínový cukor, 1 lyžička soli, citrónová kôra, 1 vajce na potretie, tvarohová plnka a lekvár
Maslová posýpka: 40 g hladkej múky, 30 g práškového cukru, 30 g masla


Postup prípravy:

Z droždia, hrnčeka vlažného mlieka a 2 kociek cukru pripravíme kvások, ktorý necháme vykysnúť. V hlbokej mise vymiešame maslo s cukrom, so žĺtkami, s vanilínovým cukrom, so soľou a s postrúhanou citrónovou kôrou. Pridáme vykysnutý kvások, preosiatu múku a so zvyškom vlažného mlieka zarobíme cesto, ktoré dobre vypracujeme, prikryjeme čistou utierkou a necháme na teplom mieste vykysnúť. Vykysnuté cesto na pomúčenej doske zľahka vyvaľkáme, pokrájame na štvorce, do stredu každého dáme kúsok tvarohovej plnky a rukami sformujeme malé bochníčky. Prikryjeme ich utierkou a opäť necháme trocha vykysnúť. Potom bochníčky poukladáme na plech vymastený maslom, dnom pohárika vytlačíme do nich jamku, kraje potrieme rozšľahaným vajcom a do jamky dáme trocha lekváru. Povrch posypeme maslovou posýpkou (pozri str. 56). Pečieme v dobre vyhriatej rúre asi 15 minút. Upečené, ešte horúce posypeme vanilínovým cukrom.
Maslová posýpka
:Do múky a cukru pridáme maslo, nožom ho posekáme a ešte rukou zľahka premiešame.

Pridaj recept do mojej kuchárskej knihy

Komentáre:

Pridal/a: Angelika - 5.10.2012

Koláčiky sú výýýýborné len trochu som zmenila odporúčanú múku. Dala som 300 g hlad.múky a 450 g polohrubej múky. Vyšlo mi z tejto dávky 30 ks a možno by vyšlo aj 35 ks ak by som robila menšie koláčiky. Použiť treba vždy hutnejší lekvár napr.slivkový ja som mala doma len jahodový a ten bol dosť riedky a pri pečení začal vytekať zo stredu koláčikov. Ináč všetkým doma koláčiky veeeeeeeľmi chutili. :) :) :)

Súvisiace recepty

Hanácke koláče 1.
Hanácke koláče 1.
České koláče
České koláče
Svadobné koláče
Svadobné koláče
Slivkový koláč 1.
Slivkový koláč 1.