už 3274 receptov

Pridaj recept

Jablkový obláčik

Zaradené v kategórii:
Koláče, zákusky a koláčiky z hneteného cesta

Ingrediencie:


Cesto: 1 bielok, 120 g práškového cukru, 5 žĺtkov, 1 PL oleja, 150 g polohrubej múky, ½ prášku do pečiva, tuk na vymastenie a hrubá múka na vysypanie plechu
Plnka: 1 kg nahrubo nastrúhaných jabĺk, 1 balíček škoricového cukru, 1 balíček vanilínového cukru, 1 balíček pudingu s vanilínovou príchuťou, 150 ml vody, šťava z citróna
Obláčik: 5 bielky, 60 g práškového cukru


Postup prípravy:

1. Z bielka vyšľaháme sneh, pridáme cukor a vyšľaháme dotuha. Potom po jednom zašľaháme žĺtky a olej. Nakoniec zľahka zapracujeme múku vymiešanú s kypriacim práškom. Cesto nalejeme na vymazaný a múkou vysypaný plech a vložíme do rúry vyriatej na 170 °C. Pečieme asi 15 minút.

2. Na plnku dusíme nastrúhané jablká so škoricovým a vanilínovým cukrom v hrnci asi 20 minút domäka. Pridáme vanilínový puding rozmiešaný vo vode a asi 2 minúty povaríme. Hrniec odstavíme z platne, vmiešame citrónovú šťavu a ešte teplú náplň natrieme na upečené a vychladnuté cesto.

3. Z bielkov a cukru vyšľaháme tuhý sneh, natrieme na jablká a pečieme v rúre vyhriatej na 220 °C ešte asi 6 minút. Upečený koláč necháme dobre vychladnúť a servírujeme.

Pridaj recept do mojej kuchárskej knihy

Komentáre:

Pridal/a: Anka - 8.7.2011

Tak to bude určite dobrota, musím ho vyskúšať, škoda, že nie je foto.

Súvisiace recepty

Jablkový rôsol
Jablkový rôsol
Varené bravčové chvostíky s jablkovým chrenom
Varené bravčové chvostíky s jablkovým chrenom
Šodó z jablkového muštu 2.
Šodó z jablkového muštu 2.
Kliknite pre zväčšenie obrázka: Rýchly teplý jablkový dezert.
Rýchly teplý jablkový dezert.