už 3274 receptov

Pridaj recept

Kapusta s mäsom na spôsob ala Iva

Kapusta s mäsom na spôsob ala Iva

Zaradené v kategórii:
Bravčový bôčik

Kliknite pre zväčšenie obrázka: Kapusta s mäsom na spôsob ala Iva

Kliknite pre zväčšenie obrázka: Kapusta s mäsom na spôsob ala IvaKliknite pre zväčšenie obrázka: Kapusta s mäsom na spôsob ala IvaKliknite pre zväčšenie obrázka: Kapusta s mäsom na spôsob ala Iva


Ingrediencie:

1½ kg bravčového bôčika, 1 kg kyslej kapusty zo sváčka, alebo z konzervy, 2 kg zemiakov, 1 ks mrkvy, 1 celá cibuľa, 2 zúbky cesnaku, 1 ks čerstvej paradajky, vegeta, grilované korenie, sójová omáčka polosladka, mletá červená sladká paprika, sušená petržlenová vňať, sušená zelenina, kmín, soľ, kryštálový cukor, ½ čerstvé maslo, alebo ráma, olivový olej - Pomace, kuchta, hrniec na kapustu, alebo wok panvicu menšiu s pokrievkou (vo woku sa skôr uvarí)


Postup prípravy:

Umyjeme si mäso, narežeme na hrubšie plátky a necháme ho pripravené v mise. Pripravíme si cibuľu, 2 zúbky cesnaku, sójovú omáčku, vegetu, grilované korenie, mletú červenú sladkú papriku, sušenú petržlenovu vňať, sušenú zeleninu, kmín, sójovú omáčku polosladkú, 1 ks čerstvej paradajky, soľ a olivový olej – Pomace. Do kuchty nalejeme iba trochu olivového oleja, dáme narezanú cibuľu na hrubšie kúsky a aj cesnaky a necháme ich speniť do sklovita, potom pridáme bôčik narezaný na hrubšie plátky, ktoré sme si pripravili vopred, osolíme ho a necháme ho dusiť v odkrytej kuchte. Pomaly pridávame vegetu, grilované korenie, mletú červenú sladkú papriku, sušenú petržlenovu vňať, sušenú zeleninu, kmín, sójovú omáčku polosladkú iba trocha, 1 ks čerstvej paradajky, ktorú porežeme na kúsky, dobre premiešame a zalejeme vodou, nie iba na spodok a nie nad mäso, ale iba tesne pod vrch mäsa, lebo mäso pustí ešte svoju šťavu. Zakryjeme kuchtu a necháme dusiť asi tak 15 až 20 minút. Medzi tým si umyjeme kyslú kapustu 1 až 2 krát, podľa svojej chuti, či chcete menej kyslú, alebo viac kyslú. Do hrnca, alebo do woku si dáme olivový olej – Pomace, iba trochu, necháme ho zohriať, medzi tým si nastrúhame 1 ks mrkvy na drobno jednu polovicu a druhú na hrubšie kúsky, potom mrkvu vysypeme do hrnca, alebo woku (pozor na prskanie oleja), necháme mrkvu trošku predinstovať a tak vložíme do hrnca, alebo woku kyslú umytú kapustu. Pridáme soľ, grilované korenie a vegetu iba trochu, sušenú petržlenovú vňať a zalejeme vodou iba trochu. Prikryjeme pokrievkou a sem tam premiešávame, až sa celkom udinstuje do mäkka. Pred koncom nasypeme do kapusty kryštálový cukor podľa chuti (či máte radi sladšiu, alebo kyslú), ale má mať chuť doslova sladkokyslú, vtedy je dobrá. Zoberieme zemiaky, ošúpeme ich, pokrájame na drobné kocky a dáme ich variť do hrnca s vodou. Osolíme ich, pridáme kmín a sušenú petržlenovú vňať. Ak sú zemiaky uvarené precedíme a pretlačíme ich, potom pridame ½ čerstvého masla, alebo Ramy a dobré premiešame. Potom si pripravíme taniere a všetko pekne naporcírujeme.
Prajem dobrú chuť.
Iva

Pridaj recept do mojej kuchárskej knihy

Súvisiace recepty

Zapečená kapusta s údeným mäsom
Zapečená kapusta s údeným mäsom
Kliknite pre zväčšenie obrázka: Guláš na ruský spôsob
Guláš na ruský spôsob
Fazuľová polievka s údeným mäsom a so zeleninou
Fazuľová polievka s údeným mäsom a so zeleninou
Jahňa na bulharský spôsob
Jahňa na bulharský spôsob