už 3274 receptov

Pridaj recept

Kysnuté koláče bez mlieka s tvarohom

Zaradené v kategórii:
Koláče, zákusky a koláčiky z kysnutého cesta

Kliknite pre zväčšenie obrázka: Kysnuté koláče bez mlieka s tvarohom

Ingrediencie:


Cesto: 200ml rastlinné mlieko, 200ml olej, 2 vajcia, 500g polohrubá pšeničná múka, 50g cukor múčka, štipka soli, 42g čerstvé droždie
Plnka: Tvaroh pohánkový(rastlinný - vhodný pri bezmliečnej diéte), cukor múčka


Postup prípravy:

Najprv si z mlieka, droždia, cukru a trochy múky spravíme kvások, ktorý necháme dobre vykysnúť a potom ho pridáme k ostatným surovinám a zamiesime si nelepivé cesto.
Cesto potom rozdelíme na približne rovnaké kusy (mne ich vyšlo 8) a každý kúsok vytvarujeme do kruhu. Ak chceme môžeme postupovať tak, že cesto najprv vyvaľkáme a pohárom z neho vykrajujeme jednotlivé koláčiky. Koláčiky pokladieme na pripravený plech a necháme kysnúť.

Kým koláčiky kysnú tak si spravíme tvarohovú plnku. Do misky si dáme pohánkový tvaroh a podľa chuti k nemu pridávame práškový cukor, dobre rozmiešame. Vajíčka do tejto tvarohovej plnky nepridávame, boli by zbytočné. Keď máme vykysnuté koláčiky, tak do každého koláča spodkom menšieho pohára vtlačíme priehlbinku a do nej kladieme tvarohovú plnku. Nakoniec cesto potrieme rozšľahaným vajíčkom a dáme piecť. Pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C asi 15 až 20 min.

Pridaj recept do mojej kuchárskej knihy

Komentáre:

Pridal/a: Anka - 3.6.2013

Vyzerajú krásne

Súvisiace recepty

Kysnuté čučoriedkové knedle
Kysnuté čučoriedkové knedle
Rezance s tvarohom 2.
Rezance s tvarohom 2.
České koláče
České koláče
Zemiaky s tvarohom
Zemiaky s tvarohom