už 3274 receptov

Pridaj recept

Pagačiky syrové

Zaradené v kategórii:
Koláče, zákusky a koláčiky z kysnutého cesta, Chuťovky

Ingrediencie:

500g polohrubej múky, 1 Hera, 1 žĺtok, 20g kvasníc, 0,5dcl mlieka, 1/2 - 3/4 kyslej smotany, 1 kopcová kávová lyžička soli, syr karička 6 trojuholníkov alebo lunex 3 kocky, žĺtko na potrenie, sezam na posypanie


Postup prípravy:

0,5 dcl mlieka dáme trochu zohriať do mikrovlnky, pridáme kvasnice, tr. kryšt. cukru a necháme nakysnúť. Medzitým si na dosku navážim polohrubú múku, oddelíme si 1 žĺtko, ďalej poodbaľujeme 6 trojuholníčkov (naposledy som dala až 8), dáme soľ, 1 Heru a smotanu minimálne polku, ale jedna je už veľa. Dávam podľa toho, aké mám cesto. Aj podľa toho koľko syrov dávam.
Cesto si na chvíľu odložím do chladničky. Zatiaľ si nachystám plechy, ktoré vymastím olejom. A vajíčko na potretie, tiež sezam na posypanie.
Cesto rozvaľkám na doske a vykrajujem asi 1 cm pagáčiky (d=3,5cm). Tie zbytky z cesta, ktoré zostanú znovu spojím dokopy a rozvaľkám na ovál, ale taký tenký (niekedy aj 2). V podstate taký kruh a radielkom rozdelím na 16 trojuholníkov a zatáčam ich od širšieho okraju k užiemu. Ktorá chcete môžete ich všetky tak urobiť, len si treba cesto na začiatku rozdeliť na 6 valčekov a každý z nich vyvaľkať...Pagáčiky poukladáme na vymastený plech, potrieme vajíčkom a posypeme napr. sezamom, alebo aj makom.
Pečieme ich v rúre na 200 stupnov, na 2. úrovni cca 20 - 25 minút "horným aj dolným ohr. telesom" :))) mame novú rúru, takže ju študujeme.
Po upečení papáme. Dobrú chuť...

Pridaj recept do mojej kuchárskej knihy

Komentáre:

Pridal/a: Angelika - 22.8.2012

Treba dať minimálne dve KL soli nie iba jednu a taktiež miesto Hery som dala maslo /živočíšne nie rastlinné/a tých syrových trojuholníkov treba dať určite 8 alebo aj deväť a smotany aspoň 3/4 kelímku. Cesto som si rozdelila na šesť dielov.Robila som z cesta kruh na tenko vyvaľkaný a rozdelený na 16 dielov. Vyšlo mi potom 96 ks slimáčikov. Chutili všetkým ale na druhý deň po upečení sú lepšie.

Súvisiace recepty

Bryndzové pagáčiky
Bryndzové pagáčiky
Zemiakové pagáčiky
Zemiakové pagáčiky
Kysnuté kapustové pagáčiky
Kysnuté kapustové pagáčiky
Škvarkové pagáčiky 1.
Škvarkové pagáčiky 1.