Domáca BBQ omáčka: Pripravíte si ju za pár minút

Domáca BBQ omáčka na grilovanie je lahodná, neuveriteľne všestranná a veľmi ľahká na prípravu s ingredienciami, ktoré máte v kuchyni vždy po ruke. Môžete nám veriť, že ak si túto omáčku pripravíte raz doma, po tej kupovanej už určite nesiahnete.

Domáca BBQ omáčka: Čo budete potrebovať na jej bleskovú prípravu?

Nižšie nájdete zoznam ingrediencií, ktoré budete potrebovať na prípravu domácej grilovacej omáčky vašich snov:

  1. Kečup: Príprava domácej BBQ omáčky tkvie v kvalitnom rajčinovom základe. Ako si pripraviť delikátny domáci kečup sa dozviete TU.
  2. Hnedý cukor: Táto omáčka získava svoju charakteristickú sladkosť práve od hnedého cukru.
  3. Ocot: Kyslý vínny ocot vyváži v chuti sladký hnedý cukor. Poznáte všetky druhy octu a ich využitie?
  4. Voda: Receptúra odporúča použiť ½ šálky vody, ale môžete použiť viac alebo menej, aby ste dosiahli požadovanú konzistenciu omáčky.
  5. Koreniny: Dokonalú chuť BBQ omáčky dosiahnete pridaním worcesterovej omáčky, horčice, papriky, soli, čierneho korenia a čili vločiek.

domáca BBQ omáčka
Foto: Pixabay

Ako pripraviť domácu grilovaciu omáčku?

Pripraviť domácu grilovaciu omáčku je veľmi jednoduché, všetky ingrediencie zmiešajte do hladkej konzistencie, vodu pridajte na koniec. Túto grilovaciu omáčku navyše nemusíte variť.

Gurman TIP: BBQ omáčka, bez varenia má redšiu konzistenciu. Ak chcete dosiahnuť lepivejšiu hustejšiu hmotu, ktorá bude na povrchu mäsa viac „držať“, odporúčame ju krátko povariť. Bude jej stačiť minútka prevretia na plameni, zahustí sa a získa intenzívnejšiu aj chuť.

domáca BBQ omáčka
Foto: Pixabay

Ku ktorým jedlám sa hodí domáca BBQ omáčka najviac?

BBQ omáčku nemusíte použiť vyslovene len pri príprave jedál na grile. Skvelo dochutí rebrá pečené v rúre a steaky, môžete ňou potrieť desiatový sendvič alebo do nej namáčať hranolky či kuracie stripsy. Ideálne využitie si BBQ glazúra nájde aj pri príprave trhaného mäsa. Objavte naše tipy a triky na prípravu vláčneho trhaného mäska ako zo streetfood stánku.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ