Nakladaná červená cibuľa: Prekvapí vás svojou chuťou | Gurman.sk

Nakladaná červená cibuľa: Prekvapí vás svojou chuťou

Naložiť červenú cibuľu je skvelý spôsob, ako zachovať jej čerstvosť na dlhé mesiace a zároveň jej pridať úplne nový chuťový profil. Nakladaná červená cibuľa vás prekvapí bohatou farbou, jemnou sladkou chuťou a stane sa perfektnou prílohou k vašim jedlám. Pozrime sa spolu krok za krokom, ako si červenú cibuľu môžete jednoducho naložiť u vás doma.

Nakladaná červená cibuľa – poklad vo vašej špajzi

Nakladaná červená cibuľa má bohatú a sladkú chuť, ktorá je menej ostrá ako chuť tradičnej bielej cibule. Je to ideálna voľba pre tých, ktorí nepreferujú príliš výraznú typickú chuť cibule. Táto nakladaná delikatesa dodá vašim pokrmom nádhernú farbu a pomôže vám tak aj pri servírovaní jedál. Navyše ju môžete skladovať dlhodobo v chladničke alebo špajzi, čo vám umožní mať ju kedykoľvek po ruke.

nakladaná červená cibuľa
Foto: Pixabay

Recept na nakladanie červenej cibule

Ingrediencie:

 • 2 veľké červené cibule
 • 1/2 šálky octu (biely, jablčný alebo červený vinný ocot)
 • 1/2 šálky cukru
 • 1/2 šálky vody
 • 2 čajové lyžičky soli
 • 5-6 strúčikov cesnaku (voliteľné)
 • Korenie podľa chuti (napríklad bobkový list, celé čierne korenie alebo čili pre pikantnejšiu verziu)

Postup:

 1. Cibuľu očistite a nakrájajte na tenké krúžky alebo pásiky podľa vášho výberu. Ak chcete, môžete nakrájať aj strúčiky cesnaku.
 2. V hrnci zmiešajte ocot, cukor, vodu, soľ a korenie. Nechajte zmes variť asi 5 minút, kým sa cukor úplne nerozpustí.
 3. Do nálevu vložte nakrájanú červenú cibuľu a cesnak. Nechajte zmes povariť ďalších 5 minút. Potom ju odstavte z tepla a ponechajte vychladnúť na izbovú teplotu.
 4. Preložte nakladanú červenú cibuľu spolu s nálevom do čistých sklenených nádob. Môžete ich sterilizovať alebo uchovať v chladničke.

Mohlo by vás zaujímať: Najlepší recept na zavárané uhorky: Tajná ingrediencia

nakladaná červená cibuľa
Foto: Pexels

S čím podávať nakladanú červenú cibuľku?

Nakladaná červená cibuľa je skvelou prílohou k mäsu, najmä ku grilovanému mäsu. Môžete ju taktiež pridať do sendvičov alebo domácich hamburgerov pre extra chuť a šťavnatosť. Vynímať sa bude aj pri grilovanom hermelíne alebo vám pomôže spestriť zemiakový šalát. Navyše môžete pri nakladaní cibule experimentovať pridaním rôznych druhov octu. Poznáte všetky druhy octu? Objavte ich s nami.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ