Ako rozmraziť kura: Vyskúšajte najrýchlejšiu metódu | Gurman.sk

Ako rozmraziť kura: Vyskúšajte najrýchlejšiu metódu

Správne rozmrazovanie kuracieho mäsa je dôležitým krokom prípravy jedla. Máte pri rozmrazovaní naponáhlo? Zistite, ako rozmraziť kura v mikrovlnnej rúre, chladničke alebo vo vode a ktorá z týchto metód je najrýchlejšia.

Dôkladné rozmrazenie mäsa zabezpečuje jeho rovnomerné varenie. Ak by ste varili kuracie mäso zmrznuté, mohlo by to viesť k tomu, že vonkajšok by bol uvarený, no vnútro by mohlo zostať surové, čo znamená, že by mohlo obsahovať škodlivé baktérie.

Ako rozmraziť kura rôznymi metódami

Existuje niekoľko spoľahlivých spôsobov, ako rozmraziť kuracie mäso. Ak nie ste časovo obmedzení, môžete ho nechať počas noci v chladničke. Ak však máte naponáhlo, tak najrýchlejším spôsobom je rozmraziť ho v mikrovlnnej rúre. Mnoho spotrebičov dokonca disponuje aj samostatnou rozmrazovacou funkciou. Mäso vám rýchlejšie pomôže rozmraziť aj studená voda.

Ako rozmraziť kura v chladničke

Tento postup je zdĺhavejší, no najbezpečnejší a najodporúčanejší. Vložte kuracie mäso do veľkého plastového uzatvoreného vrecka. Umiestnite ho na tanier alebo misku s vyšším okrajom, aby ste zabránili preniknutiu štiav z kuraťa na iné jedlo a predišli tak jeho znehodnoteniu. Nechajte tanier s kuraťom na spodných priečkach chladničky približne 5 hodín na každých 450 g mäsa, ale ideálne rozmrazujte mäso po celú noc. Po rozmrazení týmto spôsobom môžete mäso ponechať uložené v chladničke až ďalších 24 hodín pred jeho použitím.

ako rozmraziť kura
Foto: Pexels

Ako rýchlo rozmraziť kuracie mäso vo vode

Rozmrazovanie kuracieho mäsa v studenej vode je najrýchlejším a veľmi jednoduchým spôsob. Je však potrebné dodržiavať niekoľko dôležitých krokov. Vložte kuracie mäso do plastového vrecka a uzavrite ho, aby sa do neho nedostala voda a nekontaminovala mäso. Položte vrecko do veľkej misky a naplňte ju studenou vodou. Uistite sa, že voda je studená – použitie teplej alebo horúcej vody by mohlo byť nebezpečné, pretože tá podporuje rast baktérií na mäse. Každých 30 minút vymieňajte vodu v miske. Podľa množstva kuracieho mäsa sa doba rozmrazovania líši. Približne 500 g kuracieho mäsa sa použitím tejto metódy rozmrazí za približne jednu hodinu, ale skontrolujte mäso, a ak sa do tejto doby nerozmrazilo, pokračujte v procese. Mäso uvarte alebo upečte ihneď po rozmrazení.

Ako rozmraziť kuracie mäso v mikrovlnke

Populárnym spôsobom rozmrazovania kuracieho mäsa je použitie mikrovlnky. Buďte ale opatrní, pretože ak ho v nej necháte príliš dlho, začne sa variť, a ak naopak príliš krátko, tak môže byť nebezpečné na konzumáciu. Majte na pamäti, že pri použití tohto spôsobu musíte mäso ihneď po rozmrazení tepelne spracovať.

Ako zistiť, kedy je kuracie mäso správne rozmrazené

Na overenie, či je vaše kuracie mäso riadne rozmrazené, urobte malý zárez v najhrubšej časti pŕs alebo stehna. Vložte prst do zárezu a skontrolujte textúru mäsa. Kuracina by mala byť mäkká a nemali by sa v nej nachádzať žiadne ľadové kryštáliky. Ak cítite ľadové kryštáliky alebo je mäso stále pevné, musíte naďalej pokračovať v rozmrazovaní. Chystáte sa kura piecť? Odhaľte ideálny čas jeho pečenia.

ako rozmraziť kura
Foto: Pexels

Teraz, keď už viete, ako rozmraziť kura, ideálne je pripraviť si z neho rôzne chutné jedlá, po ktorých sa bude oblizovať celá rodina. Máte radi klasické recepty? Uvarte si kuracie soté v zemiakovej placke alebo kura na šampiňónoch, ku ktorému sa výborne ako príloha hodí aj pohánka.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ