Jedlo na dovolenku: Čo si zbaliť pre lacné stravovanie

Hľadáte praktické jedlo na dovolenku? Plánovanie dovolenky zahŕňa nielen výber cieľa a ubytovania, ale aj premýšľanie nad stravovaním. Prinášame vám nápady na jedlá, ktoré si môžete jednoducho a prakticky zbaliť, aby ste mali po ruke chutné, rýchle a lacné menu pre rodinu aj na vašich letných dobrodružstvách.

Aké jedlo si zabaliť na cestu?

Sendviče a wrapy sú ideálnym riešením na cesty. Či už sa chystáte do vašej cieľovej destinácie vyraziť autom alebo lietadlom, strava na letiskách a čerpacích staniciach je dosť nákladnou záležitosťou. Pripravte si doma sendviče, wrapy, bagety či toasty s vašimi obľúbenými ingredienciami, ako sú plátky mäsa, syr, zelenina a dresingy. Zabaľte ich do fólie alebo do jednorazových obalov (vyskúšajte voskové obrúsky a vrecká na potraviny). Budete mať jedlo, ktoré si môžete vziať so sebou a môžete ho zjesť kdekoľvek a kedykoľvek.

jedlo na dovolenku
Foto: Pexels

Zbaliť si dovolenkové občerstvenie na cesty je skvelý spôsob, ako sa vyhnúť nezdravým jedlám a mať vždy niečo rýchle a chutné po ruke. Rýchle snacky ocenia pri cestovaní aj tí najmenší. Môžete si vybrať sušené ovocie, orechy, zdravé ovocné tyčinky, jogurty, zeleninu s dresingom alebo hummusom a podobne. Tieto jedlá sú ľahko prenosné. Poslúžia vám ako zdravá alternatíva rýchleho občerstvenia počas krátkych výletov a aktivít, ale aj v aute či na palube lietadla.

Plnohodnotné jedlo na dovolenku, ktoré si môžete pripraviť už doma

Ak máte radi domáce omáčky, konzervy alebo dusené jedlá, môžete si ich pripraviť vopred. Strelilizujte ich v zaváraninových pohároch a zabaľte si ich so sebou. Tieto jedlá sú ideálne, ak cestujete autom, máte dostatok miesta na potraviny a v ubytovaní máte k dispozícii kuchynský kút. Predpripravené jedlá z domova sú ideálne aj v prípade kempovania alebo pri pobyte v chatkách. Stačí ich ohriať a budete mať domáce a chutné jedlo aj na dovolenke. Nezabudnite taktiež na konzervované ryby, nátierky a paštéty či strukoviny alebo predpripravené zmesi na cestoviny.

jedlo na dovolenku
Foto: Pexels

Ak plánujete dovolenku s možnosťou grilovania, nezabudnite si zobrať obľúbené vedľajšie suroviny na grilovanie. Pokiaľ mäso, ryby či zeleninu, môžete zakúpiť už na mieste, marinády, sušené bylinky, korenia a dresingy zvládnu aj dlhšiu cestu. Grilovanie je skvelou príležitosťou na prípravu jedla na čerstvom vzduchu. Vy tak počas voľných dní nemusíte tráviť čas „uväznení“ v kuchyni. Objavte s nami najlepšie recepty na grilovanie mäsa a zeleniny.

Pri plánovaní dovolenky je dôležité mať zabezpečené chutné a uspokojujúce stravovanie. Plánovanie jedálnička na cesty či voľné dni neocenia len tí, ktorí chcú v cudzine ušetriť, ale aj ľudia trpiaci potravinovými intoleranciami. Nech už plánujete piknik, výlety, grilovanie alebo len relaxovanie na pláži, tieto jedlá vám zaručia praktické a rýchle stravovanie na vašej dovolenke. Inšpirujte sa taktiež našimi rýchlymi receptami na bleskové obedy, ktoré pripravíte do 15 minút.

jedlo na dovolenku
Foto: Pexels

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ