Nízkosacharidová pizza: Ako pripraviť výborný korpus? | Gurman.sk

Nízkosacharidová pizza: Ako pripraviť výborný korpus?

Kým tradičná pizza sa môže pýšiť rovnako lákavým vzhľadom aj chuťou, pre tých, ktorí sa snažia obmedziť príjem sacharidov, môže byť konzumácia tejto klasickej pochúťky problémom. Riešením je nízkosacharidová pizza, kde centrom pozornosti je korpus, ktorý je najväčším zdrojom sacharidov v klasickom recepte. Prinášame vám alternatívy k tradičnému pizzovému korpusu, ktoré sú nielen „low carb“, ale tiež vynikajúco chutné.

Hľadáte spôsob, ako si vychutnať svoju obľúbenú pizzu bez prehnaného prísunu sacharidov? Nízkosacharidová pizza je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí sa snažia obmedziť príjem cukrov. V nasledujúcich riadkoch vám predstavíme kreatívne recepty na nízkosacharidové korpusy, ktoré vám umožnia užiť si výnimočnú chuť pizze bez pocitu viny.

Nízkosacharidová pizza: Korpus pripravíte ľahko z nasledujúcich ingrediencií

nízkosacharidová pizza
Foto: Pixabay

1. Korpus z karfiolu:

Karfiolový korpus je jednou z najpopulárnejších nízkosacharidových alternatív pre pizzu. Predvarený karfiol sa zomelie na konzistenciu podobnú ryži, potom sa vyžmýka, aby sa z neho odstránila všetka voda a zmieša sa s vajcami a syrom (napríklad nastrúhanou mozzarelou). Tým sa vytvorí pevný korpus pre pizzu. Pri tomto postupe dbajte najmä na to, aby ste karfiol nerozmixovali na kašovitú konzistenciu. Preto je lepšie ho nastrúhať na hrubom strúhadle.

2. Korpus z mandľovej múky:

Mandľová múka je obľúbená v nízkosacharidových receptoch a je skvelou voľbou pre pizzový korpus. Navyše je bohatá na bielkoviny a vlákninu a obsahuje minimálne množstvo sacharidov v porovnaní s bežnou pšeničnou múkou. Kombináciou mandľovej múky, vajec a syra môžete vytvoriť chutný a pevný korpus, ktorý môže smelo konkurovať tomu klasickému.

4. Korpus z mletého mäsa:

Pre tých, ktorí preferujú výraznejší prísun bielkovín, môže byť korpus z mäsa chutnou a výživnou alternatívou. Tento korpus sa obvykle robí z mletej hovädziny alebo kuraciny a neobsahuje žiadne sacharidy. V miske zmiešajte mleté mäso, vajce, strúhaný parmezán, oregano, soľ a čierne korenie. Dôkladne premiešajte, kým sa všetky ingrediencie nespoja. Rozotrite mleté mäso na pripravený plech a tvarujte ho do podoby pizze. Môžete ho stlačiť do kruhovej alebo obdĺžnikovej formy, podľa vašich preferencií. Pečte korpus v predhriatej rúre asi 15-20 minút, kým sa mäso pekne zatiahne a povrch získava zlatistú farbu.

nízkosacharidová pizza
Foto: Pixabay

Pamätajte, že aj keď sú tieto alternatívy pizza korpusu nízkosacharidové, je dôležité sledovať aj ostatné ingrediencie, ktoré pridávate na svoju pizzu. Vyhnite sa sladkým omáčkam či kupovanému kečupu a vyberte si namiesto toho čerstvé zeleninové alebo mäsové prílohy. Domáci kečup si môžete navyše pripraviť aj bez pridania cukru. Odhaľte jednoduchý recept na domáci kečup.

Bez ohľadu na to, či máte nízkosacharidovú diétu alebo len hľadáte nové spôsoby, ako pripraviť svoju obľúbenú pochúťku, tieto nízkosacharidové recepty na korpusy pre pizzu vám môžu ponúknuť chutnú a zdravú alternatívu k tradičnej verzii. Prečítajte si viac receptov na nízkosacharidové jedlá.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ