TIP na rýchly dezert z broskýň: Stačia vám 4 suroviny | Gurman.sk

TIP na rýchly dezert z broskýň: Stačia vám 4 suroviny

V letných horúčavách sa málokomu chce pripravovať ťažké a časovo náročné dezerty, no chutný dezert je neodmysliteľnou súčasťou každého menu. Našťastie, tu máme skvelý nápad, ako vytvoriť výnimočný rýchly dezert z broskýň, na ktorého prípravu potrebujete len 4 ingrediencie. Rozhodne sa oplatí ho vyskúšať.

Na prípravu nasledujúceho receptu, ktorý na sociálnych sieťach lámal rekordy v popularite potrebujete len zopár základných ingrediencií a sezónne ovocie. Určite si nájdite chvíľku voľného času na prípravu tohto vynikajúceho letného osvieženia. Taktiež týmto rýchlym dezertom môžete prekvapiť aj vašich najmenších. Táto zdravá maškrta im bude určite chutiť.

Pri tomto dezerte je kľúčové správne zmrazenie broskýň. Je to skvelý spôsob, ako zachovať ich čerstvosť a chuť na dlhšie obdobie, najmä počas sezóny, keď je ich úroda hojná. Broskyne sú náchylné na stmavnutie počas zmrazenia. Preto ich po môžete „osprchovať“ čerstvou citrónovou šťavou, ktorá zamedzí nežiadúcej zmene farby, pokiaľ budú v mrazničke.

rýchy dezert z broskýň
Foto: Pixabay

Rýchly dezert z mrazených broskýň: Zdravé potešenie zo 4 ingrediencií

Čo budete potrebovať:

  • Zmrazené zrelé broskyne
  • Grécky jogurt (môžete použiť aj obyčajný jogurt)
  • Med alebo javorový sirup (na dochutenie jogurtu)
  • Mleté orechy podľa vašej chuti (napr. vlašské orechy, lieskové orechy alebo mandľové lupienky)

Postup:

  1. Začnite tým, že nastrúhate mrazené broskyne na hrubom strúhadle do misky. Variantou je aj nakrájať ich na tenké plátky. Mrazené broskyne sú prirodzene sladké a dodajú dezertu osviežujúcu chuť.
  2. Ďalej v malej miske zmiešajte grécky jogurt s medom alebo javorovým sirupom, aby ste dosiahli sladkosť podľa vašich preferencií. Prelejte touto zmesou broskyne.
  3. Nadrobno rozdrvte oriešky a posypte nimi mrazené broskyne s jogurom. Môžete pridať aj kokos, granátové jablko alebo opražené ovsené vločky či čučoriedky. Pri voľbe posýpky môžete experimentovať.
  4. Máte hotovo! Užite si osviežujúci a chutný rýchly dezert, ktorý vás poteší svojou jednoduchosťou a bohatými prírodnými chuťami.

rýchy dezert z broskýň
Foto: Pixabay

Mohlo by vás zaujímať: Grécky jogurt či jogurt gréckeho typu? Nedajte sa oklamať.

Táto letná pochúťka z mrazených broskýň je nielen výbornou alternatívou k ťažším dezertom, ale tiež vám dodá potrebné osvieženie v horúcich letných dňoch. Skúste tento jednoduchý recept a doprajte si dezert plný slnka a radosti. Vyskúšajte si taktiež pripraviť rýchly broskyňový koláč.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ