Čím nahradiť mascarpone? Ide to jednoducho a lacno

Radi používate pri príprave vašich dezertov mascarpone? Čo ak vám práve v kuchyni chýba? Objavne s nami tipy, čím nahradiť mascarpone, aby ste nemuseli ísť do obchodu. Navyše nasledujúce ingrediencie máte určite po ruke a pomôžu vám ušetriť pár eur.

Mascarpone je taliansky krémový syr známy svojou hladkou textúrou a príjemným krémovým a mierne sladkým chuťovým profilom. Často sa využíva v rôznych dezertoch, ako je tiramisu, ale aj v omáčkach a polievkach. Čo ak vám mascarpone došlo, nezohnali ste ho alebo ho nemôžete použiť kvôli intolerancii na laktózu? Tu je niekoľko náhrad za mascarpone, ktoré môžete smelo vyskúšať.

Čím nahradiť mascarpone? Budete prekvapení!

1. Kyslá smotana a krémový syr

Vytvorte si doma vynikajúcu náhradu za mascarpone kombináciou kyslej smotany a krémového syra. Budete potrebovať rovnaké množstvá oboch prísad. Táto zmes má podobnú textúru a chuť ako mascarpone a dobre sa hodí do dezertov i omáčok. Skvelo taktiež zjemní napríklad paradajkovú polievku.

čím nahradiť mascarpone
Foto: Pixabay

2. Ricotta a smotana

Ricotta je taliansky syr, podobne ako mascarpone, no s nižším obsahom tuku a jemnejšou textúrou. Ak ju zmiešate s trochou smotany, dostanete náhradu za mascarpone, ktorá je menej kalorická, no stále rovnako chutná. Za jeden pohár mascarpone použite tri štvrtiny pohára ricotty a jednu štvrtinu pohára smotany.

3. Tofu a smotana

Pre vegánov je kombinácia hodvábneho tofu a vegánskej smotany skvelou náhradou za mascarpone. Hodvábne tofu má jemnú, krémovú textúru, ktorá sa podobná mascarpone. Môžete použiť rovnaké množstvo tofu a vegánskej smotany na prípravu zmesi, ktorá mascarpone plnohodnotne nahradí. Hľadáte viac vegánskych receptov? Odhaľte 10 gurmánskych vegan pochúťok.

čím nahradiť mascarpone
Foto: Pixabay

4. Grécky jogurt

Grécky jogurt môže byť taktiež náhradou za mascarpone, najmä v omáčkach a polievkach. Má podobnú textúru, ale je trochu kyslejší. Ak chcete zmierniť jeho kyslosť, môžete do jogurtu pridať trochu sladkej smotany. Je to grécky jogurt či jogurt gréckeho typu? Nedajte sa oklamať.

Aj keď je mascarpone špecifická prísada, ktorá prináša do jedla jedinečnú chuť a textúru, existujú alternatívy, ktoré môžete vyskúšať, ak ho nemáte práve po ruke alebo ho z nejakého dôvodu nemôžete použiť. Dúfame, že tieto náhrady vám pomôžu pri vašom ďalšom kulinárskom dobrodružstve. Zistite taktiež ako nahradiť vajce pri pečení.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ