Recepty na oslavu: Prekvapte chuťové poháriky vašich hostí

Hľadáte recepty na oslavu? Oslávte špeciálne udalosti jedlom vareným od srdca – od narodeninových a svadobných tort, cez obľúbené gurmánske jedlá a recepty pre rodinné oslavy. Vytvorte dokonalé menu, ktoré prekvapí chuťové poháriky vašich hostí a inšpirujte sa výberom našich delikátnych receptov.

Recepty na oslavu – narodeninové a svadobné torty

Oslávte narodeniny či svadbu vašich najbližších upečením jednej z našich ohromujúcich tort. Od lahodných sladkých tort plnených krémovými plnkami, po ľahšie varianty obľúbených zákuskov, máme pre vás mnoho inšpirácie pre vaše sladké oslavy. Napríklad sladká mrkvová torta poteší všetkých milovníkov zdravších a inovatívnych receptov.

recepty na oslavu
Foto: Pexels

Sacherová torta naopak ulahodí milovníkom klasickej kombinácie čokolády a marhuľového džemu. Pripravujete komplikovanejšie menu na oslavu a potrebujete pri príprave dezertu ušetriť trochu času? Cheesecake s bielou čokoládou je v tom prípade ideálnou sladkou bodkou a máte ho hotový „ľavou zadnou“.

Recepty na oslavu – keď prídu tí najmenší

Organizujete oslavu pre deti alebo sa u vás počas rodinnej udalosti len zídu tí najmenší v hodnom počte? V tom prípade určite nič nepokazíte kuracími stripsami pripravenými doma, v odľahčenej verzii. Prekvapivo ich pripravíte bez vyprážania a stále budú rovnako chutné a chrumkavé ako z obľúbeného rýchleho občerstvenia.

Kuracie stripsy
Foto: Gurman

Detičky sa oblizovať budú aj po pizza rolkách, po ktorých sa na vašom stole len tak zapráši. Navyše tieto rolky môžete servírovať hosťom napríklad k vínu alebo aperitívu, takže ich určite pripravte viac.

Recepty pre gurmánske jazýčky – potešte aj tých náročných

Vyskúšajte naše nápady na hlavné jedlá pre večierky a oslavy, ktoré pripravíte bez zbytočného stresu a vyhoviete aj gurmánskym chutiam. Vykúzlite napríklad domáci tatarák ako z luxusnej reštaurácie. Najdôležitejším pravidlom pre vynikajúci tatarák je, aby ste zohnali kvalitný kus hovädzej sviečkovej a mäso pripravili správnym spôsobom. 

recepty na oslavu
Foto: Pexels

Inšpirovať sa môžete aj prípravou mäsa na spôsob medium rare a uvariť kačacie prsia s chrumkavou kožou. Bez ohľadu na vyberavosť jazýčkov vašich hostí, určite nič nepokazíte, ak im naservírujete poctivý slepačí vývar. Hľadáte rýchle chuťovky, predjedlá a pomazánky pre vašu oslavu? Inšpirujte sa našim bohatým receptárom.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ