Čo na raňajky tento víkend? Objavte s nami originálne recepty

Víkendové raňajky sú výnimočnou príležitosťou na to, aby ste si dopriali niečo špeciálne a vychutnali si čas so svojimi blízkymi. Bez ohľadu na to, čo na raňajky uprednostňujete a či už ide o klasické jedlá, zdravšie varianty alebo gurmánske zážitky v kuchyni, existuje množstvo možností, ako si vytvoriť originálne raňajky pre vaše voľné dni. Vyskúšajte nasledujúce raňajkové recepty a nechajte sa inšpirovať kreativitou pri príprave chutných raňajok. 

Neviete čo na raňajky? Vajíčka sú stále po ruke

čo na raňajky
Foto: pixabay.com

Netušíte, čo si pripraviť na raňajky počas víkendu? Siahnite rýchlo po vajíčkach. Môžete si z nich vykúzliť množstvo neopakovateľných receptov či už obľubujete slané alebo sladké jedlá. Pochutnajte si napríklad na čerstvo upečených plátkoch francúzskeho toastu s maslom a džemom alebo si pripravte slaný variant so syrom a šunkou. Skúšali ste už vajcia Benedikt? Tento klasický raňajkový pokrm je skvelým spôsobom, ako začať víkend. Na mäkko uvarené vajíčka na opečenom chlebe podávajte s kyslou smotanou a holandskou omáčkou, čím vytvoríte dokonalú kombináciu chutí. 

Zdravé a sýte víkendové recepty

čo na raňajky
Foto: pixabay.com

Ak preferujete zdravšie varianty raňajok, existuje množstvo zdravých a zároveň sýtych možností. Pripravte si pšenovú kašu s pošírovanými hruškami, ktorá je ľahko stráviteľná a plná vlákniny. Ak med v recepte nahradíte napríklad javorovým sirupom, na svoje si prídu aj vegáni. Máte v chladničke avokádo? Toto exotické ovocie je bohaté na zdravé tuky a vlákninu, a preto je skvelou voľbou, ak neviete čo na raňajky, ale túžite svoj deň odštartovať zdravo. Vyskúšajte taktiež avokádový toast so šťavnatými paradajkami, kúskami vajíčka, posypaný čerstvým koriandrom.

Gurmánsky víkend: Prečo si nedopriať niečo špeciálne?

čo na raňajky
Foto: pixabay.com

Ak máte radi gurmánske zážitky a chcete si vychutnať niečo špeciálne aj na raňajky, nasledujúce nápady sú pre vás ako stvorené. Pripravte si raňajkové burrito, ktoré môžete naplniť volskými okami, syrom, šunkou, avokádom a zeleninou. Doplnkové ingrediencie môžete prispôsobiť presne vašim chutiam. Pre milovníkov sladkého máme skvelú voľbu, v podobe nadýchaných tvarohových palaciniek. Pre extra dávku bielkovín do nich môžete pridať aj dávku vášho obľúbeného proteínu.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ