Ako skladovať cuketu: Finty, ako ju udržať dlho čerstvú | Gurman.sk

Ako skladovať cuketu: Finty, ako ju udržať dlho čerstvú

Naučiť sa, ako skladovať cuketu správne, môže byť veľkým prínosom, najmä ak máte vlastnú záhradku plnú týchto zelených dobrôt. Odhaľte s nami finty, ktoré cukety udržia čo najdlhšie čerstvé a vždy pripravené do vašich receptov.

Ako dlho vydržia cukety čerstvé?

Cuketa je chutná a všestranná zelenina, ale jej trvanlivosť nie je taká dlhá, ako by sme si možno želali. Keď, ale cuketu skladujete v správnych podmienkach, môže vydržať v skvelom stave až 1-2 týždne. Keď ju však nebudete skladovať správne, tak sa pokazí pomerne rýchlo.

Ako skladovať cuketu správne?

Najlepší spôsob, ako skladovať čerstvé cukety, je uchovávať ich v chladničke. Pokiaľ je to možné, cukety by sa mali uchovávať v nádobe na zeleninu v chladničke. Ak nemáte nádobu na zeleninu, môžete cukety uložiť do papierového vrecka a vložiť do chladničky. Papierové vrecko pomáha absorbovať nadbytočnú vlhkosť, ktorá by mohla urýchliť hnilobu. Nikdy neskladujte cuketu v mikroténovom vrecku. Zistite taktiež, ako zbaviť nadbytočnej vlhkosti uhorky, predtým ako ich pridáte do šalátov.

Je dôležité zabezpečiť, aby cukety neboli príliš stlačené alebo zatlačené jedna o druhú, čo by taktiež mohlo spôsobiť ich zhnitie alebo rýchly vývin plesní.

ako skladovať cuketu
Foto: Pixabay

Môže sa cuketa dať zamraziť?

Áno, cukety sa dajú zamraziť, ale je dôležité najprv si ich vhodne pripraviť. Ak chcete cukety zmraziť, najprv ich nakrájajte na kúsky alebo nastrúhajte. Potom ich rozložte na plech a vložte do mrazničky. Keď sú cukety zamrznuté, môžete ich preložiť do špeciálnych vreciek určených na mrazenie alebo uzavretých nádob a vrátiť do mrazničky.

Mrazenú cuketu môžete pridať do polievok, omáčok alebo muffinov. Majte však na pamäti, že zamrznuté cukety už nie sú vhodné na šaláty alebo iné pokrmy, kde by ste chceli mať čerstvú, pevnú zeleninu. Nízka teplota zmení textúru cukety, takže bude oveľa mäkšia.

Cukety sú chutnou a všestrannou zeleninou, ktorá môže byť vynikajúcim doplnkom k rôznym jedlám. Správnym skladovaním zabezpečíte, že sa môžete tešiť z ich chuti čo najdlhšie. Objavte taktiež našich TOP 8 receptov z cukety, ktoré vás okúzlia svojou chuťou.

ako skladovať cuketu
Foto: PixabayKomentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ