Ako vyzerá zrelá hruška? Odhalí ju toto miesto | Gurman.sk

Ako vyzerá zrelá hruška? Odhalí ju toto miesto

Vedeli ste, že hrušky sú jedným z mála ovocia, ktoré úplne nedozrie na strome? Podobne ako avokádo, slivky a marhule, hrušky sa zbierajú, keď sú dozreté, ale potrebujú ešte trochu času na úplné dozretie. Ako teda vyzerá sladučká zrelá hruška?

Ako vyzerá zrelá hruška? Vizuálne to zistíte len ťažko

Keď nakupujete hrušky, pravdepodobne si všimnete, že sú takmer vždy tvrdé, čo je spôsobené tým, že hrušky dozrievajú smerom z ich vnútra. Jedným z problémov pri výbere „dokonalej hrušky“ zo supermarketu alebo farmárskeho stánku je aj fakt, že hrušky len zriedka menia farbu, takže výlučne pohľadom ich zrelosť odhalíte len ťažko.

zrelá hruška
Foto: Pixabay

Je prirodzené, že keď ovocie dosiahne svoju zrelosť, jeho farba a textúra sa mierne zmenia, čo však neplatí v prípade hrušiek. Okrem odrody Bartlett je takmer nemožné určiť či je hruška zrelá len z jej vzhľadu. Namiesto toho vyskúšajte overený spôsob a skontrolujte krk hrušky, aby ste sa uistili, že kupujete hrušky, ktoré môžete ihneď použiť v receptoch alebo len tak skonzumovať.

Zrelosť hrušky odhalíte len pohmatom na správnom mieste

Preto je dobrým nápadom skontrolovať krk hrušky pohmatom, a tak zistiť či je dozretá. Jednoducho jemne stlačte krk hrušky palcom. Ak je hruška na tomto mieste mäkká na dotyk, je pripravená na konzumáciu a poteší vás sladkou dozretou chuťou plnou slnečných lúčov. Jednoducho povedané, ak je krk hrušky mäkký na dotyk, potom je aj hruška zrelá. Čo so zrelými hruškami? Pripravte si pšenovú kašu s pošírovanými hruškami.

zrelá hruška
Foto: Pixabay

Ako urýchliť dozrievanie hrušky

V závislosti od odrody hrušiek trvá ich dozrievanie približne 4 dni, ale táto doba sa môže pretiahnuť aj na týždeň. Existuje niekoľko jednoduchých spôsobov, ako urýchliť proces dozrievania hrušiek. Ak máte po ruke papierové vrecko, umiestnite doň hrušky na 2-4 dni a pravidelne sledujte ich dozrievanie. Môžete taktiež umiestniť hrušky do misky spolu s dozretým ovocím, ako sú jablká, banány alebo avokádo, aby ste proces zretia urýchlili. Oba spôsoby dobre fungujú, pretože pri ich použití hrušky vylučujú prírodný plyn nazývaný „etylén“, ktorý spúšťa dozrievanie rýchlejším tempom. Viete, ako si vybrať melón? Odhaľte 3 tipy, ako zistiť, že je sladký a zrelý.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ