Ako uskladniť brokolicu: S týmito potravinami rozhodne nie | Gurman.sk

Ako uskladniť brokolicu: S týmito potravinami rozhodne nie

Brokolica je chutná a výživná zelenina, ktorá môže byť skvelým doplnkom vašich pokrmov, ale aj samostatným hlavným jedlom. Ak však nebudete venovať pozornosť správnemu spôsobu jej skladovania, môže sa rýchlo pokaziť. Ako uskladniť brokolicu? Prinášame vám 5 praktických tipov, ako zabezpečiť, že vaša brokolica zostane čerstvá a chutná omnoho dlhšie. Zistíte taktiež, s akými potravinami si brokolica pri skladovaní rozhodne „nesadne“.

Priniesli ste si z obchodu čerstvú brokolicu a chystáte sa ju uvariť až o pár dní? Čo robiť, aby sa vo vašej kuchyni rýchlo nezačala kaziť a nenapadli ju plesne? Nasledujúce tipy vám s uskladnením tejto zdravej zeleniny určite pomôžu.

1. Nechajte brokolicu zabalenú v plastovej fólii

Tým, že uchováte brokolicu v plastovom obale, v ktorom ste si ju kúpili, zachováte jej vlhkosť a minimalizujete vystavenie zeleniny vzduchu, čo jej pomôže zostať dlhšie čerstvou.

ako uskladniť brokolicu
Foto: Pixabay

2. Ako uskladniť brokolicu? Správnym miestom je chladnička

Brokolica sa najlepšie skladuje v chladničke. Ak ste ju už rozbalili z pôvodného obalu, tak ju pred uložením do chladničky dôkladne umyte, osušte a uložte ju do vzduchotesného obalu alebo do zásobníka na zeleninu. Uistite sa, že brokolica je suchá, aby sa zabránilo vzniku plesní. Optimálna teplota skladovania je medzi 0 a 3 stupňami Celzia. Zistite taktiež, aká by mala byť správna teplota vo vašej chladničke.

3. Použite na uskladnenie brokolice uzatvárateľné vrecká

Uzatvárateľné vrecká vám pomôžu so správnym skladovaním mnohých druhov zeleniny. Vložte do nich brokolicu a pred uzatvorením z nich odstráňte nadbytočný vzduch. Týmto spôsobom sa minimalizuje oxidácia a brokolica si uchová viac svojej čerstvosti.

4. Brokolicu môžete zmraziť

Ak máte priveľa brokolice a nechcete ju nechať zhniť, môžete ju zamraziť. Predtým ju však ošúpte, nakrájajte na menšie kúsky a na krátko ju ponorte do vriacej vody, aby sa zastavil proces jej zrenia. Potom ju rýchlo schlaďte v ľadovej vode a usušte. Mrazenie brokolice je ideálne vo vreckách špeciálne určených do mrazničky.

ako uskladniť brokolicu
Foto: Pixabay

5. Neskladujte brokolicu s ovocím

Brokolica je chutná a zdravá, no uchovávajte ju oddelene od ovocia, ktoré zo seba rozptyľuje etylén, čo je plyn zrýchľujúci dozrievanie. Medzi takéto ovocie patria jablká, marhule, avokádo, dozrievajúce banány či melóny a figy. Brokolicu od tohto ovocia „držte ďalej“, pretože by sa pokazila oveľa rýchlejšie. Zistite taktiež, ako skladovať cuketu, aby zostala dlho čerstvá.

S týmito jednoduchými tipmi a postupmi môžete zabezpečiť, že vaša brokolica zostane čerstvá, chutná a plná výživných látok. Jednoducho skvelo pripravená pre všetky vaše domáce recepty. Bez ohľadu na to, či ju plánujete využiť ihneď alebo neskôr, správne skladovanie je kľúčom k zachovaniu jej kvality. Určite si z tejto blahodarnej zeleniny pre vaše zdravie vyskúšajte pripraviť našu krémovú jednoduchú polievku.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ