Čo na obed? Na týchto jedlách si zaručene pochutíte

Na obed je dôležité vybrať si jedlo, ktoré vám poskytne potrebnú energiu a živiny na udržanie aktivity a koncentrácie počas zvyšku dňa. Prinášame vám niekoľko nápadov na zdravé a výživné jedlá, ktoré si môžete pripraviť, keď práve neviete, čo na obed. Objavte nápady na chutné a zasycujúce pokrmy.

Obedy, ktoré si ľahko zbalíte do práce

Čo na obed, ktorý si ľahko zabalíte do práce? Máme pre vás niekoľko praktických nápadov. Začnime jednoduchými sendvičmi. Môžete si pripraviť pestrofarebný sendvič s kozím syrom, jablkom a cviklou. Uvidíte, že tejto kombinácii prídete na chuť, aj keď cvikla či kozí syr nepatria medzi vaše obľúbené potraviny. Ďalšou možnosťou sú sýtejšie šaláty, ktoré si môžete pripraviť vopred a jednoducho zobrať so sebou. Skúste napríklad cestovinový šalát s kuracím mäsom.

čo na obed
Foto: pexels.com

Ak preferujete teplé jedlá a klasiku, môžete si pripraviť francúzske zemiaky alebo pravé talianské lasagne. Dôležité je mať na pamäti, aby váš obed bol vyvážený a bohatý na živiny. Nebojte sa experimentovať a vytvárať si vlastné domáce lahôdky, ktoré vás budú tešiť počas obednej prestávky.

Čo na obed, keď sa stretne celá rodina?

Pri príprave rodinného obeda je dôležité zohľadniť preferencie celej rodiny a pripraviť jedlá, ktoré potešia všetkých jej členov. Kuracie soté v zemiakovej placke je v tomto prípade univerzálnou voľbou, ktorou nič nepokazíte, pokiaľ sa za vašim stolom nenachádzajú vegetariáni alebo vegáni. Kuracie stripsy naopak potešia tých najmenších. Bravčovou panenkou s horčicovou omáčkou ulahodíte gurmánom.

čo na obed
Foto: pexels.com

Ak túžite pripraviť hostinu pre „nemäsožravcov“, nechajte ich pochutnať si na cuketových plackách, ku ktorým môžete podávať ako prílohu špargľu. Domáca pizza je vždy skvelá voľba pre rodinný obed, dokonca môže byť chutnejšia ako tá z reštaurácie. Môžete ju pripraviť s rôznymi prílohami podľa preferencií každého člena rodiny.

Stále neviete čo na obed? Vyskúšajte niečo úplne nové

Dostupné suroviny, rýchlosť prípravy a zohľadnenie preferencií celej rodiny sú pri výbere obedových jedál najzásadnejšie. Zdravé a chutné možnosti ako zeleninové jedlá, ryby, kuracie mäso a jeho rôzne plnené varianty, vám poskytujú dostatok živín a energie pre optimálny výkon počas dňa. Ak stále neviete, čo na obed, vyskúšajte náš obedový receptár. Určite objavíte aj vaše nové obľúbené jedlá, ktoré vám prinesú radosť a blahodárne účinky pre telo a myseľ. Prajeme vám dobrú chuť k obedu!

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ