Zdobenie medovníkov: K dokonalosti vám pomôžu tieto finty + vzory na inšpiráciu

Chystáte sa na zdobenie medovníkov? Prinášame vám užitočné tipy a triky, aby ste pri dekorovaní tohto obľúbeného vianočného pečiva dosiahli vždy dokonalý výsledok. Ak vám chýba inšpirácia, aké vzory pri zdobení perníčkov použiť, inšpirujte sa v našej fotogalérii.

Zdobenie vianočných medovníkov je jednou z najkrajších tradícií spojených s Vianocami. Základom pre úspešné zdobenie medovníkov je správne pripravená poleva. Môžete si pripraviť polevu na zdobenie na báze bielka a práškového cukru, ktorej príprava vám nezaberie viac ako 10 minút, podľa tohto postupu. Ak chcete dosiahnuť rôzne farby polevy, jednoducho pridajte do každej porcie potravinárske farbivo alebo pár kvapiek cviklovej šťavy či kurkumu.

Ako na dokonalé zdobenie medovníkov?

Použite zdobiaci sáčok a podoprite si ruku

Zdobenie medovníkov vám pôjde od ruky pomocou zdobiacich sáčkov, ktoré vám umožnia presné a jemné kreslenie vzorov. Sáčky s rôznymi koncovkami vytvoria pekné efekty, od tenkých čiar po širšie detaily. Aby ste dosiahli presné a krásne vzory, podpoprite si pri zdobení ruku, ktorou pracujete. Tým dosiahnete väčšiu stabilitu a kontrolu nad zdobením.

zdobenie medovníkov
Foto: Pixabay

Najprv si predkreslite kontúry vzorov tuhšou polevou

Pred samotnou výzdobou si predkreslite kontúry na medovníky tuhšou polevou. Nezabudnite, že výplne dekorácií sa vám budú pohodlnejšie „kresliť“ s tekutejšou polevou, a teda na zdobenie medovníkov si pripravte dve varianty bielkovej polevy – redšiu a tuhšiu.

zdobenie medovníkov
Foto: Pixabay

Aké vzory použiť pre zdobenie medovníkov?

Zdobte medovníky rôznymi textúrami ako sú bodky, pruhy a kruhy. Je to skvelý spôsob ako môžete medovníkom pridať zaujímavý vizuálny efekt, ale aj hmatový zážitok priamo pri konzumácii perníčka. Pridajte vašim koláčikom trochu lesku tak, že ich potriete vajíčkom. Vajíčko vám taktiež poslúži ako „lepidlo“ na jedlé trblietky či cukrové perličky. Ozdôbky môžete na perníky prichytiť aj použitím bielkovej polevy. Medovník môžete taktiež po celej ploche natrieť polevou a následne posypať kokošom či mletými orechmi.

Prečítajte si tiež: Laskonky: Osvedčený recept krok za krokom aj pre začiatočníkov

zdobenie medovníkov
Foto: Pexels

Ako správne nanášať polevu?

Pri aplikácii polevy na medovníčky sa snažte nanášať ju mierne z výšky. Tak sa vyhnete priamemu dotyku zdobiacej špičky s medovníkom. To zabráni „spľasnutému“ vzhľadu zdobenia a zabezpečí pekné okraje. Ozdobené medovníky nechajte úplne zaschnúť, predtým ako ich budete skladovať alebo podávať. Buďte pri schnutí zdobenia trpezliví, aby sa dekorácie nerozmazali alebo inak nepoškodili. Bola by to škoda, keď ste si už so zdobením dali toľkú námahu.

Mohlo by vás zaujímať: Ako nepribrať počas Vianoc? Odľahčite vaše sviatočné recepty

zdobenie medovníkov
Foto: Pexels

S týmito tipmi sa môžete pustiť do zdobenia vianočných medovníkov ako profesionál. Vzhľad medovníkov je podstatný, ale to platí aj o ich chuti. Takto upečiete medovníky, ktoré vás hneď po upečení potešia svojou mäkkosťou.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ