Čím pohostiť návštevu na Veľkonočný pondelok? Tu sú TOP tipy

Počas sviatkov zaiste nechcete nechať svojich hostí bez náležitej pozornosti. Veľkonočný pondelok je už tradične vyvrcholením osláv Veľkej noci a neodmysliteľne ho spájame s chutným jedlom a príjemnou rodinnou atmosférou. Ak ste v strese z toho, čo pripraviť šibačom, nebojte sa! Máme pre vás zoznam TOP tipov, čím pohostiť návštevu na Veľkonočný pondelok. Od tradičných jedál až po vegetariánske pochúťky, tieto recepty vám pomôžu zabezpečiť, že každý si na vašom stole nájde niečo podľa svojej chuti.

Čím pohostiť návštevu na Veľkonočný pondelok?

1. Zemiakovo-majonézový šalát s cviklou

Neodmysliteľnou súčasťou Veľkej noci je v mnohých regiónoch zemiakovo-majonézový šalát. Ide o jedno z tradičných jedál, a predsa sa dá pripraviť na viacero spôsobov. Napríklad do neho môžete pridať nastrúhanú sterilizovanú cviklu. Táto finta ozvláštni klasický „majonezák“ a verte tomu, že aj keď si na ňom vaša návšteva pochutnala už pri vlastnom veľkonočnom stole, zaiste radi ochutnajú aj z tejto netradičnejšej varianty. Prinášame vám recept, ktorý je skvelým základom, čo sa rozhodnete okrem cvikly do neho pridať je už len na vašich chuťových pohárikoch. Recept na sviatočný zemiakový šalát nájdete TU.

čím pohostiť návštevu na Veľkonočný pondelok
Foto: Gurman

2. Bryndzová nátierka s domácim pečivom

S príchodom jari sa akosi prirodzene v mnohých domácnostiach podáva práve bryndzová nátierka. Niektorí ju poznajú aj pod názvom „šmirkas“. Snáď ani neexistuje jednoduchšia a rýchlejšia domáca nátierka než práve tá bryndzová. V základe je tvorená len dvomi surovinami, bryndzou a maslom, a teda určite na veľkonočnom stole poteší aj vaše vegetariánske návštevy. Celý recept na domácu bryndzovú nátierku nájdete TU.

S čím podávať domácu bryndzovú nátierku vašim šibačom? Najlepšie chutí s mäkkučkými domácimi bagetkami.

Bryndzová nátierka
Foto: Gurman

3. Domáce anglické slaninové rožky

Obľúbené anglické slaninové rožky, ktoré si mnohí s chuťou kupujeme v supermarketoch, môžete pripraviť aj pre vaše veľkonočné návštevy. Domáce anglické slaninové rožky sú veľmi jednoduché na prípravu, čo je počas hektického sviatočného obdobia plusom. Cesto síce musí kysnúť a chce to trochu času, no teplé slaninovo-syrové pečivo je ozaj chutnou odmenou pre každého oblievača. Podľa nášho receptu ich zvládnu aj úplní začiatočníci.

Domáce anglické slaninové rožky
Foto: Gurman

4. Veľkonočná plnka so syrom a kapiou

Mnohým veľkonočným stravníkom (najmä deťom) nemusí v plnke vyhovovať práve výraznejšia chuť mletého mäsa či údenín. Recept im môžete prispôsobiť, pretože nestratí nič na svojej chuti. Skvelou voľbou, napríklad pre najmenších či vegetariánov, je namiesto mäsových zložiek nakrájať do zmesi na plnku tvrdý syr na kocky a hrubostennú červenú papriku alebo kapiu. Tušili ste, že do plnky môžete pridať aj nasekaný medvedí cesnak či šunku? Celý recept na výbornú veľkonočnú plnku nájdete TU.

čím pohostiť návštevu na Veľkonočný pondelok
Foto: Gurman

5. Ovocný chia puding

Rozmýšľali ste niekedy nad tým, aký dezert pripraviť pre hosťa, ktorý je vegán? Máme pre vás skvelý tip: ovocný chia puding. Takémuto pohosteniu sa však zaiste potešia aj priaznivci zdravého životného štýlu. Chia semienka po namočení vytvoria gélovú hustú konzistenciu, ktorá pripomína puding, navyše sú dôležitým zdrojom omega-3 mastných kyselín, preto si na ňom môže pochutiť skutočne každý váš návštevník. Celý recept na ovocný chia puding nájdete TU.

Ovocný chia puding
Foto: Gurman

Mohlo by vás zaujímať: Ako poskladať šunku na chlebíčky či obloženú misu? Inšpirujeme vás!

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ