Zápach v chladničke? Zbavte sa ho raz a navždy, vďaka tejto ingrediencii

Občas sa nám všetkým v chladničke vytvorí trochu nepríjemný zápach. Je to úplne normálne, nakoľko každá potravina má svoju arómu, ktorá narastá aj s dĺžkou času jej skladovania. Hoci jedlú sódu mnohí s obľubou používajú na odstránenie zápachu, nie vždy sóda chladničke dodá aj príjemnú vôňu. Našťastie poznáme aj lepšie riešenie. Zápach v chladničke vám pomôže odstrániť jedna ingrediencia raz a navždy.

Ako odstrániť zápach v chladničke bez chemikálií či sódy bikarbóny?

Najprv si vytvorte niekoľko bavlnených guľôčok zo starej čistej textílie. Tie následne ponorte do malej misky s vodou, do ktorej nakvapkáte pár kvapiek pravého vanilkového extraktu. Intenzitu vône guľôčok môžete regulovať podľa toho, koľko kvapiek extraktu pridáte do roztoku, v ktorom ich budete namáčať. Ak nemáte po ruke vanilkový extrakt, môžete si ho pripraviť sami. Následne vezmite navlhčené bavlnené guľôčky a potom ich umiestnite do malej nádobky, ktorú umiestnite na poličku v chladničke.

zápach v chladničke
Foto: Pixabay

Budete prekvapení, no vanilka robí zázraky pri odstraňovaní nežiaducich či dokonca plesnivých zápachov. Môžete ju použiť v chladničke, zásuvkách, skrinách a dokonca aj vo svojom aute. Aj keď je vôňa pravej vanilky veľmi aromatická, nikdy nie je až príliš prenikavá. Takže ju smelo môžete použiť všade tam, kde sa chcete pri odstránení zápachu vyhnúť chemikáliám alebo spomínanej sóde bikarbóne.

Mohlo by vás zaujímať: Ako vyčistiť rúru na pečenie: Ide to ľahko aj bez prípravkov na čistenie z obchodu

Funguje vanilkový extrakt na odstránenie zápachu? Vyskúšali sme to za vás

Keďže vanilku si mnohí spájajú skôr so sladkými dobrotami, otestovali sme jej účinky pri odstraňovaní zápachu „na vlastnej chladničke“. Vanilka prekvapivo fungovala veľmi dobre! Použili sme jednu bavlnenú guľôčku s asi štyrmi alebo piatimi kvapkami vanilkového extraktu a umiestnil ju priamo na poličku chladničky na približne tri hodiny. Takže túto fintu vám vrelo odporúčame vyskúšať.

Prečítajte si tiež: Majú vaše plastové nádoby na spodku TOTO číslo? Pozor, nedávajte ich do mikrovlnky!

zápach v chladničke
Foto: Pixabay

Aby ste zabezpečili, že vaše potraviny zostanú čerstvé a bezpečné na konzumáciu, je dôležité udržiavať správnu vo vašej chladničke okrem príjemnej arómy aj správnu teplotu. Tušili ste, že aj pár stupňov dokáže urobiť veľký rozdiel v trvanlivosti vašich potravín? Zistite s nami, aká má byť správna teplota v chladničke.

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ