Vafle z ovsených vločiek: Na dokonalé raňajky nemusíte čakať do Valentína

Túžite po dokonale sladkých a navyše zdravých raňajkách? Na ich prípravu už viac nemusíte čakať na špeciálnu príležitosť akou je Valentín. Náš recept na vafle z ovsených vločiek si môžete pripraviť kedykoľvek, keď máte chuť na niečo skutočne výnimočné. Pripravte si tieto lahodné raňajky už dnes alebo tieto vafle nabité vlákninou podávajte ako dezert, na ktorom si zamaškrtíte bez akýchkoľvek výčitiek.

Recept na sladučké vafle z ovsených vločiek

Ingrediencie:

 • 2 šálky bezlepkovej ovsenej múky alebo rozomletých ovsených vločiek
 • 2 lyžice hnedého cukru alebo odhaľte ingrediencie, ktorými nahradiť cukor TU
 • 1 ½ lyžičky prášku do pečiva
 • ½ lyžičky soli
 • 1 ¾ šálky mlieka
 • 2 vajcia
 • ¼ šálky kokosového oleja

Odhaľte taktiež náš sladký zdravý recept na cookies z arašidového masla a ovsených vločiek.

vafle z ovsených vločiek
Foto: Pixabay

Postup:

 1. V miske zmiešajte ovsenú múku alebo vločky, hnedý cukor, prášok do pečiva a soľ. Táto zmes vytvorí základ pre vaše vafle z ovsených vločiek.
 2. Postupne pridávajte do suchej zmesi mlieko a dobre miešajte, až kým nedosiahnete hladké cesto. Ovsené vločky budú potrebovať chvíľu postáť, pokiaľ nasiaknu mlieko. Potom pridajte vajcia a pokračujte v miešaní, kým nedosiahnete rovnomernú konzistenciu vaflového cesta.
 3. Pomaly prilievajte kokosový olej do cesta, pričom stále miešate. Kokosový olej pridáva lahodnú arómu, jemnú chuť a vafle sa nebudú pri pečení lepiť.
 4. Predhrejte vaflovač a vymastite ho ideálne kokosovým olejom v spreji. Následne na ľahko vymazaný vaflovač vylejte cesto a pečte vafle až pokiaľ nezískajú zlatohnedú farbu a nezačnú sa oddeľovať od povrchu spotrebiča.
 5. Vafle z ovsených vločiek môžete servírovať s čerstvým ovocím, medom alebo sirupom podľa vášho výberu. Nebojte sa pridať aj bohatú dávku domácej šľahačky.

vafle z ovsených vločiek
Foto: Pixabay

Mohlo by vás zaujímať: Fašiangové šišky RECEPT: Nadýchané a rýchle, tieto sa vždy vydaria

Gurman TIP: Ak máte radi ovocie, pridajte priamo do cesta nakrájané banány alebo čerstvé jahody. Pre ešte špeciálnejšiu chuť pridajte do cesta vanilkový extrakt alebo škoricu. Náš recept je možné upraviť aj pre milovníkov sladkého, ktorí trpia intoleranciou alebo neznášanlivosťou laktózy. Pripravte si cesto na vafle pohodlne s použitím rastlinného mlieka. Jeho prípravu zvládnete navyše ľahko aj doma.

Prečítajte si tiež: Najlepšia praženica: Premeňte ju z raňajok na výbornú večeru

Komentáre

Komentáre môže pridavať len prihlásený používateľ